Raging Blood
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


~ † YouR BunnY,YouR TragedY † ~
 
AcasaGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Reality or dreams

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
~^'IePuRaS.de.VaTa'^~
Junior vain
Junior vain
~^'IePuRaS.de.VaTa'^~


Numarul mesajelor : 50
Varsta : 30
Where? : ^^Cu RuKi In FaN^^
Data de inscriere : 28/08/2008

Reality or dreams Empty
MesajSubiect: Reality or dreams   Reality or dreams I_icon_minitimeJoi Sept 04, 2008 11:02 pm

Deci, un fic despre the GazettE pe care l-am facut cu sis...
Here it comes...

Agitatie mare...Boxele bubuie, fanii tipa si se agita...Biletele pentru concertul the GazettE au fost vandute pana la ultimul. Surorile Yua si Yume urla entuziasmate din primul rand. Este primul lor concert the GazettE si au economisit mult pentru bilete. Ele nu locuiesc in Japonia de prea mult timp, dar cu 4 luni in urma au reusit sa isi gaseasca un apartament in Tokyo.
S-au acomodat repede. Amandoua visau sa ajunga in Japonia inca de mici si amandoua sunt j-rockeritze si fane the GazettE. Fiecare are cate un membru preferat: al lui Yume este chitaristul Uruha, iar al lui Yua este solistul Ruki. Viseaza la acest concert de mult timp si, intr-un final, iata-le: amandoua cu lacrimi in ochi tipa si canta toate piesele impreuna cu Ruki; toate piesele pana la ultima. Finalul este fantastic: o explozie de culori si lumini umple scena si chipurile fanilor .
Yua: -Aw, nu se poate! Deja s-a terminat??
Ym: -Cred ca da ...Oricum, a fost cel mai tare concert EVER!
La sfarsit, surorile fac poze in spatele cladirii pentru a avea amintiri de la primul lor concert the GazettE. Yua sta cu mainile in sold si zambeste in timp ce sora ei ii face o poza. Deodata Yume capata niste ochi mari si rotunzi si priveste cu o fata mirata.
Yua: -Ce-i? Ce-ai patit? Yua simte doua maini care o apuca de solduri si sare speriata. Se intoarce ingrozita intrebandu-se cine ar putea fi. Uitandu-se il vede pe Ruki zambind smecher si ramane impietrita. Din spate Uruha ii spune:
U: -Hai sa mergem... Avem o zi plina maine.
Ym: - Stati putin! Faceti o poza cu noi? Va rugam. Si ii zambeste lui Uruha emotionata.
U: -Bineinteles.
Yume ii da aparatul surorii sale si face pe rand poza cu toti; la fel si Yua.
A doua zi dupa concert surorile se hotarasc sa manance in oras la un restaurant. Ajunse acolo, se uita dupa o masa libera, dar nu gasesc niciuna. La una din mesele alaturate doua personaje se uita la ele. Sunt Ruki si Uruha, preferatii lor. Ruki le face semn cu mana si le cheama la masa lor.
Ru: -Veniti sa stati cu noi?
Cele doua surori sunt impietrite, se uita una la alta si li se pare ca e un vis.
Ru: -Haideti, nu fiti timide!
Ele se aseaza rosind. Uruha ii arunca priviri si zambete lui Yume, iar aceasta ii raspunde la fel. Cei doi se privesc cateva clipe, dar sunt intrerupti de Ruki care il cheama pe chelner. Surorile comanda dupa care incep o conversatie cu baietii. Se uita la ele si le intreaba cum le cheama.
Yua: -Eu sunt Yua si ea e sora mea mai mica, Yume. Suntem din Romania.
Ru: -Dragut..
Tacerea se lasa peste masa...Yume si Uruha isi arunca priviri si zambete; la fel Yua si Ruki. Toti patru se lasa purtati de val...Dar momentul este stricat de chelnerul care vine cu bauturile. Se aude un TZRRR zgomotos din buzunarul lui Uruha. La telefon este Aoi care ii anunta ca trebuie sa vina repede la o sedinta foto.
U: -Ne cerem scuze, trebuie sa plecam. Ruki, suntem chemati la o sedinta foto.
R: -Ok. Stai putin...isi scoate portfofelul si ii plateste chelnerului, dupa care se intoarce spre cele doua surori:
R: -La revedere, fetelor. Poate ne mai intalnim
Baietii ies din restaurant, iar fetele raman impietrite.
Sus In jos
mary
Junior vain
Junior vain
mary


Numarul mesajelor : 122
Varsta : 30
Where? : branesti
Data de inscriere : 26/08/2008

Reality or dreams Empty
MesajSubiect: Re: Reality or dreams   Reality or dreams I_icon_minitimeVin Sept 05, 2008 4:01 pm

super Smile mia placut foarte mult^^ I love you
Sus In jos
http://anticdulce.hi5.com    http://saanghaesuju.hi5.com
~^'IePuRaS.de.VaTa'^~
Junior vain
Junior vain
~^'IePuRaS.de.VaTa'^~


Numarul mesajelor : 50
Varsta : 30
Where? : ^^Cu RuKi In FaN^^
Data de inscriere : 28/08/2008

Reality or dreams Empty
MesajSubiect: Re: Reality or dreams   Reality or dreams I_icon_minitimeDum Sept 07, 2008 12:11 am

Deci n-am f multe commuri... Cool ...da' hai...k pu nextu'...

Yua: -Sis...ai vazut?
Ym: -Ce sa vad? Tot ce am vazut au fost ochii lui Uruha.....si buzele lui, zambindu-mi...
Yua: -La fel si eu, dar cu Ruki...Deci sunt socata...Adica noi, niste fane, am ajuns sa luam masa cu ei?? OMG! Nu-mi vine sa cred...
Ym: -Nici mie.....L-ai auzit pe Ruki: “Poate ne mai intalnim...”.Sper sa fie asa8->
Yua: -Daaa....Ruki......8->
Dupa ce termina de mancat se duc la mall pentru a cumpara CD-uri cu muzica. Acolo povestesc despre intamplarea din restaurant.
Ym: -Doamne, nu pot sa cred...am stat fata in fata cu idolul meu 8->...
Yua:- Daaaaa......si io cu Ruki....cum se uita la mine.....Doamne.....8->
O femeie de statura medie, imbracata colorat, cu o multime de zorzoane si haine rupte in unele locuri intra in vorba:
F: -Care sunt idolii vostri?
Ym: - Ruki si Uruha...cei mai tari membri de la the GazettE...
F: -Uruha??? Iti place de Uruha??? si casca niste ochi cat cepele.
Ym: -Da...De ce?
F: - Doar de curiozitate....Esti o ciudata mica si probabil si putin fraiera....va completati perfect. Eu nu mi-as face planuri....Un tip k el nu s-ar uita niciodata la o ratata ca tine.
Yua: -Da’ tu cine te crezi?
F: -Doar cineva care stie...
Ym: -Si de unde, ma rog, stii atatea?
F: -Pentru ca am fost cu Uruha!
Ym: - Vrei sa te si cred?? Oricum astazi a dat doavada ca este un tip dragut si de treaba.
F: -Asa pare, fetito! Dar ce sa inteleaga o fana disperata care vrea doar sa si-o puna cu el?....
Ym: -Asculta aici...1.Nu sunt o fana disperata si 2.Nu vreau sa mi-o pun cu el....Poate ca asa ceva ai face tu daca ai fi in locul meu....
F: - Pff...Viseaza in continuare, fetito! Pentru k numai acolo o sa fii cu Uruha.
Yua: -Hai ca deja ne plictisesti. Oricum, ar avea mai multe sanse decat tine. Inteleg acum de ce ti-a dat papucii.
Surorile isi iau CD-ul si pleaca spre parc.
Yume: -Stii, poate a avut dreptate....Adica eu si Uruha? Nu prea cred...El e o vedeta si eu doar o fana..
Yua: -Una care a luat masa cu el. Revino-ti! Ai sanse 99%.
Ym: -Nu...Uruha a fost doar dragut azi. Oricum, Ruki ne-a invitat la masa, nu Uruha.
Yua: -Fata, tu ai zis ca va priveati si eu am vazut cum iti zambea. Parea atras de tine.
Ym: -Vezi sa nu! A fsot ceva doar aja, de moment.....
Yua: -Nu-i adevarat! Uruha te place. Am simtit-o. Tu o asculti p-aia? Probabil ca iti baga minciuni doar de invidie; ca ne-a auzit ca vorbeam despre ei. Nu te lua tu dupa aia.
Ym: -Stii...Nu stiu ce sa cred....Dar ma bucur cu tu cu Ruki nu aveti probleme... Adica...mai mult pe tn cu Ruki te vad...decat eu cu Uruha....
Yua: -Eu si Ruki? Ti se pare tie a fi o relatie? ...Poate ca ma place, dar vezi, sunt in situatia ta. O vedeta a privit intens o fana si i-a zambit...
Ym: -Da, mai, dar....sunt mult mai sigura ca te place... Cat o fi el de smecher. Si nu ai vazut ieri?Te-a prins de solduri...iar Uruha...daca nu i-as fi zis sa faca poza nici macar un "Buna" nu imi zicea...
Yua: -Ruki m-a prins de solduri pentru ca se dadea in spectacol si , oricum, el e mai tupeist. Uruha nu e ca Ruki.
Ym: -O fi el mai tupeist dar, oricum, e altfel decat Uruha. Pe voi deja va vad impreuna, plimbandu-va prin parc..dar eu cu Uruha..nu prea cred...
Yua: -Nu il cunosti inca pe Uruha. Nu ti-a aratat inca suficient de multe. Da’ chiar ma enervezi! Inceteaza! Stii foarte bine ca am dreptate! Esti o fata frumoasa, desteapta, modesta...si lista continua. Daca gandesti asa chiar n-o sa fii cu el!
Ym: - Bine,bine, incetez,dar sa stii ca tu o sa fii prima care o sa fie cu un membru the GazettE dintre noi...
Yua: -Si tu o sa fii urmatoarea. Dar o sa vezi ca am dreptate. Uruha chiar te place.
Ym: -Inainte de a te crede am nevoie de o dovada.
Yua: -Ce dovada mai vrei? N-ai vazut cum te privea? Cum iti zambea? Parca erati doar voi...Stie si el ce inseamna sa privesti o fata asa si sa ii zambesti asa. Crezi ca a facut-o doar asa, ca n-avea ce face?
Ym: -Tot ce e posibil, dar ma mai gandesc la asta. Si totusi cred ca am dreptate: tu esti mai norocoasa....
Yua: -Aiurea! Amandoua ne-am bucurat de concert si amandoua am stat in primul rand...amandoua ne-am intalnit idolii si am avut momente romantice cu ei. Nu sunt mai norocoasa. Diferenta e ca eu nu ascult de toti prostii care baga minciuni si cuvinte rele aiurea. Poate ca n-ar mai trebui sa o faci nici tu.
Ym: -Bine...Ai dreptate...
Yua: -Ok! Ma bucur ca ai inteles!
Sus In jos
Rujk
Vain Hope
Vain Hope
Rujk


Numarul mesajelor : 467
Varsta : 33
Data de inscriere : 09/08/2008

Reality or dreams Empty
MesajSubiect: Re: Reality or dreams   Reality or dreams I_icon_minitimeDum Sept 07, 2008 2:07 am

LOLO__O'

next,please farao
Sus In jos
http://vain-hope.huhohi.com
~^'IePuRaS.de.VaTa'^~
Junior vain
Junior vain
~^'IePuRaS.de.VaTa'^~


Numarul mesajelor : 50
Varsta : 30
Where? : ^^Cu RuKi In FaN^^
Data de inscriere : 28/08/2008

Reality or dreams Empty
MesajSubiect: Re: Reality or dreams   Reality or dreams I_icon_minitimeLun Sept 08, 2008 5:18 pm

Mama, ce comm... Mad Mad
Sus In jos
Rujk
Vain Hope
Vain Hope
Rujk


Numarul mesajelor : 467
Varsta : 33
Data de inscriere : 09/08/2008

Reality or dreams Empty
MesajSubiect: Re: Reality or dreams   Reality or dreams I_icon_minitimeLun Sept 08, 2008 6:01 pm

astept afro Reality or dreams 360629
onegai Reality or dreams 658830
Sus In jos
http://vain-hope.huhohi.com
Continut sponsorizat





Reality or dreams Empty
MesajSubiect: Re: Reality or dreams   Reality or dreams I_icon_minitime

Sus In jos
 
Reality or dreams
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Raging Blood :: Vain's fun :: Fan Fics-
Mergi direct la: