~ † YouR BunnY,YouR TragedY † ~
 
AcasaGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiți | 
 

 Tora [guitar]

In jos 
AutorMesaj
Saruki
Chibi Admin
avatar

Numarul mesajelor : 414
Varsta : 23
Where? : In a cave
Data de inscriere : 17/08/2008

MesajSubiect: Tora [guitar]   Mar Aug 26, 2008 1:55 pm


_________________




Sometimes I wish I could be strong like you
It doesn't matter
Each time I wake I'm somehow feeling the truth
I can't handle

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://frail-limb-nursery.blogspot.com
~Mo.Mo~
Cute vain
Cute vain
avatar

Numarul mesajelor : 264
Data de inscriere : 27/08/2008

MesajSubiect: Re: Tora [guitar]   Dum Aug 31, 2008 9:00 am




Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://simple-empty.hi5.com
Saruki
Chibi Admin
avatar

Numarul mesajelor : 414
Varsta : 23
Where? : In a cave
Data de inscriere : 17/08/2008

MesajSubiect: Re: Tora [guitar]   Dum Aug 31, 2008 10:00 pm

Artist name: Tora
Real name: Amano Shinji
Nick name: None
Part: Guitar
Age: 26
Birthday: 17. September 1980
Blood type: O
Height: 182cm
Weight: 70kg
Foot size: 27.5cm
Hobby: Skateboarding and reading BMX

Favorites:
Color: White, Black
Brand: GUCCI(Past), ADIO(Current)
Music: KoRn
Manga: Kyo Kara Ore Wa
Drink: Oolong Tea
Karaoke song: Shiina Ringo and Boowy
Phrase: Mendokusai! (means: annoying)

Pets: A Cat
Perfume: Burberry(Past), his own composition(Current)
My Boom: Authority's apparent lack of power
First musical instrument he learned to play: Bass guitar
Childhood hero: None
Sports engaged in: None
Greatest influence: Dimebag Darell
Strongest point: Secret
Weakest point: Secret
Something he'll never give up: The time to sleep.
Something he currently likes: Nagasu Koriki
Past bands: Karasu, arakune, Givuss (with Shou)

Fun Facts:
Cried in Alice in Wonderland live Shibya-AX in 31.8.2005
His name Tora means Tiger
I have never seen him smiling in the ends of a live
He almost never writes in his diary
Adds English words to songs.
He’s the biggest KoЯn fan
He’s the one how got the idea to put the backwards R in Alice in WondeЯland (he got the idea from KoЯn)
He bought a guitar just for recording
He has a heartagram tattoo on his right forefinger, he got it in October (I think)
Uses glasses
Smokes (STOP SMOKING!! IT CAN KILL YOU!!!)
He’s the strongest band member
He dyed his hair blood once (SHOCKING)
Plays the piano (for example in ‘FANTASY’)
1 hole on the right side of his lips, 1 hole on the middle of his lips(Past)
Calls himself “The lonely wolf”
He's 1/4 American as his grandmother or grandfather is an American.

_________________




Sometimes I wish I could be strong like you
It doesn't matter
Each time I wake I'm somehow feeling the truth
I can't handle

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://frail-limb-nursery.blogspot.com
Rujk
Vain Hope
Vain Hope
avatar

Numarul mesajelor : 467
Varsta : 27
Data de inscriere : 09/08/2008

MesajSubiect: Re: Tora [guitar]   Sam Sept 27, 2008 1:28 pm

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://vain-hope.huhohi.com
illusion
Junior vain
Junior vain
avatar

Numarul mesajelor : 104
Varsta : 30
Data de inscriere : 17/04/2009

MesajSubiect: Re: Tora [guitar]   Sam Apr 18, 2009 2:23 pm

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Saruki
Chibi Admin
avatar

Numarul mesajelor : 414
Varsta : 23
Where? : In a cave
Data de inscriere : 17/08/2008

MesajSubiect: Re: Tora [guitar]   Sam Apr 18, 2009 4:23 pm

Mie Tora nu mi-a placut ...asa de mult O.O
Mi se parea ciudat... si d'astea o.O
But n-am nimic cu el,lol xD
Arata bine O.O
Si in ultima vreme,m-a socat de fiecare data cu imbracamintea O_O
Deci se imbraca genial <3

_________________




Sometimes I wish I could be strong like you
It doesn't matter
Each time I wake I'm somehow feeling the truth
I can't handle

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://frail-limb-nursery.blogspot.com
illusion
Junior vain
Junior vain
avatar

Numarul mesajelor : 104
Varsta : 30
Data de inscriere : 17/04/2009

MesajSubiect: Re: Tora [guitar]   Sam Apr 18, 2009 7:06 pm

daa....a abordat un stil super fain.....tine-o tot asa Tora
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Rin~ko
Junior vain
Junior vain
avatar

Numarul mesajelor : 188
Varsta : 27
Where? : my world
Data de inscriere : 25/01/2009

MesajSubiect: Re: Tora [guitar]   Sam Apr 18, 2009 7:44 pm

nush de ce...dar privirea lui ma face sa cred k e pervy O_____O
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
illusion
Junior vain
Junior vain
avatar

Numarul mesajelor : 104
Varsta : 30
Data de inscriere : 17/04/2009

MesajSubiect: Re: Tora [guitar]   Sam Apr 18, 2009 7:48 pm

poate chiar e..oricum pare o persoana care are muulta incredere in ea!!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Rin~ko
Junior vain
Junior vain
avatar

Numarul mesajelor : 188
Varsta : 27
Where? : my world
Data de inscriere : 25/01/2009

MesajSubiect: Re: Tora [guitar]   Sam Apr 18, 2009 7:49 pm

prea multa incredere T______T
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
illusion
Junior vain
Junior vain
avatar

Numarul mesajelor : 104
Varsta : 30
Data de inscriere : 17/04/2009

MesajSubiect: Re: Tora [guitar]   Sam Apr 18, 2009 7:51 pm

daca are multa incredere in el inseamna ca stie ce vrea.....
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Rin~ko
Junior vain
Junior vain
avatar

Numarul mesajelor : 188
Varsta : 27
Where? : my world
Data de inscriere : 25/01/2009

MesajSubiect: Re: Tora [guitar]   Sam Apr 18, 2009 7:57 pm

eu nu vreau sa stiu ce vrea el X_X
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat




MesajSubiect: Re: Tora [guitar]   

Sus In jos
 
Tora [guitar]
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Raging Blood :: Asian music :: Japanese-rock :: Alice Nine-
Mergi direct la: